![](https://cdn.myportfolio.com/c6e8af5a207018f381e187f1d7a10736/a363fb6aceaed6793d04fc6e_rw_1920.jpg?h=131a3340a1a5f2bf4982c741c3803582)
![](https://cdn.myportfolio.com/c6e8af5a207018f381e187f1d7a10736/0cc47128a22b196753cc2658_rw_1920.jpg?h=0a7baa95fe52ee16ec02ab493eee49eb)
![](https://cdn.myportfolio.com/c6e8af5a207018f381e187f1d7a10736/085b82558809b26c1c5d4a7c_rw_1200.jpg?h=68bdc48a1b0321c7030410c711907726)
![](https://cdn.myportfolio.com/c6e8af5a207018f381e187f1d7a10736/6039dffccdfd7b7fb407e999_rw_1920.jpg?h=2c905d453d78ffa379091c2d7de4788a)
![](https://cdn.myportfolio.com/c6e8af5a207018f381e187f1d7a10736/0d60d8e41fab766589c6da7d_rw_1200.jpg?h=af1a7a5b5a48d6070efc467645c2747d)
Unleash the Classics project Seven street & graffiti artists from Athens (Greece) reinterpret classical works of art and unleash them at a 19th century industrial building. http://unleashtheclassics.tumblr.com Το Unleash the Classics project πραγματοποιείται στο πλαίσιο εκπόνησης διπλωματικής εργασίας της Ελένης Μιχαλάκη με τίτλο: «Η αναδιαπραγμάτευση της τέχνης του παρελθόντος από τη σύγχρονη αθηναϊκή street art», για το Πρόγραμμα Μεταπτυχιακών Σπουδών «Πολιτιστική Διαχείριση» του Παντείου Πανεπιστημίου. photo by Alex Grymanis www.alexgrymanis.com